Wykładzina gumowa na posadzki w miejscu pracy

ByRedakcja

Wykładzina gumowa na posadzki w miejscu pracy

Wykładzina gumowa to bardzo popularny sposób na zabezpieczenie podłogi. Jest estetyczna i łatwa w montażu, dlatego coraz więcej pracodawców sięga po nie jako zabezpieczenie posadzki w miejscu pracy. Jest to dodatkowym komfortem i bezpieczeństwem dla pracowników (np. w restauracyjnej kuchnii ze względu na śliską podłogę po rozlaniu cieczy, utrzymanie czystości).

Produkt można zakupić w różnych grubościach lub docięty na własny wymiar, przez co znajduje zastosowanie nawet w trudnodostępnym miejscach o nietypowych kształtach. Dodatkowo do wyboru mamy różne rodzaje wykładzin dostosowane pod konkretne potrzeby, tj. wykładziny antypoślizgowe, maty antyzmęczeniowe, wykładziny wejściowe.

Wykładziny gumowe do miejsc pracy

Wykładzina gumowa w miejscu pracy nie jest obowiązkowym elementem, lecz istnieje wiele dowodów na to, że znacznie zwiększa bezpieczeństwo i komfort użytkowników. Nie jest też konkretnie sprecyzowane w jakiej placówce jakiego typu wykładzinę stosować, dlatego warto zapoznać się z ofertą na rynku i dopasować właściwości do naszych potrzeb i zastosowania. Wykładziny z gumy, tak jak każde inne posadzki,  są najbezpieczniejsze czyste i suche, dlatego dużym ich plusem jest łatwość utrzymania czystości.

Wykładziny gumowe antyzmęczeniowe do miejsc pracy

Warto stosować w miejscach, gdzie pracownik pozostaje w jednym miejscu na twardej posadzce przez wiele godzin. Nie jest to łatwe ani zdrowe dla jego ciała. Co dzieje się z przemęczonym pracownikiem? Zmniejsza się jedgo wydajność, precyzja, skupienie, a co za tym idzie efektywność wykonywanej pracy. Dlatego więc warto małym kosztem zainwestować w maty antyzmęczeniowe, które w szybki sposób zdecydowanie wpłyną na jakość pracy, poprawę bezpieczeństwa, a przede wszystkim eliminacje zmęczenia, bólu i napięcia mięśni pracownika.

Wykładziny antypoślizgowe do miejsc pracy

Warto stosować, tak naprawdę wszędzie, gdzie występuje ryzyko poślizgu, np. w szkole, przedszkolu, kuchni, sklepie, szatni, korytarzach, na lodowisku itp. Zabezpieczenie posadzki matą gumową zdecydowanie podnosi bezpieczeństwo i higienę w pracy, dodatkowo wykonana z mieszanek gumy zapewnia dostosowanie pod wymagane potrzeby i długotrwały okres użytkowania.

Można pokusić się o dwa rodzaje wykładzin, tj. wykładzina MOLET/METRO – przechowuje brud, wodę, tłuszcze poza powierzchnią użytkową, co zmniejsza ryzyko poślizgu, wykładzina ryflowana –  ryfel zbiera wodę, brud, tłuszcze przez co eliminuje ryzyko poślizgu.

Jak widać obie dobrze spełnią swoje zadanie, w razie wyboru warto samemu dopatrzeć ewentualne różnice, które w danym momencie bardziej odpowiadają klientowi.

Wykładziny gumowe mogą być stosowane zarówno w wilgotnym jak i suchym środowisku, a i tak ze względu na wysoki współczynnik tarcia poradzą sobie znakomicie. Jeśli potrzeba zabezpieczenia przed poślizgami, upadkami, ryzykiem wypadku, warto zainteresować się wykładzinami antypoślizgowymi do miejsc pracy.

Maty gumowe do miejsc pracy cena

Ceny wykładzin gumowych mogą ulegać zmianie wraz ze zmieniającymi się trendami. Przed zakupem warto zbadać rynek i sprawdzić aktualne ceny.

Wykładziny gumowe są o tyle komfortowe, ponieważ mamy możliwość zakupu standardowych rozmiarów, rozmiaru dociętego na nasz indywidualny wymiar oraz samodzielnego cięcia wykładziny, które jest niezwykle łatwe i szybkie.

About the author

Redakcja administrator

Szybki kontakt