Płyty gumowe SBR

plyta-gumowa-sbr

Materiały gumowe potrzebne są niemal w każdej branży przemysłu, ale nie tylko. Wielu z nas potrzebuje czasami „kawałka” gumy do drobnych napraw w gospodarstwie domowym czy na chodniczek koło schodów, czy na wykładzinę do garażu. Możliwości zastosowania takiego materiału, są w zasadzie nieograniczone. Guma SBR ogólnego zastosowania dobrej jakości jest wytrzymałym i niedrogim materiałem, dzięki czemu jej popularność zdaje się nie słabnąć.

Co to znaczy SBR, jakie to gumy

 

SBR to po prostu określenie rodzaju gum. Czytając lub słysząc ten zwrot, wiemy, że chodzi o gumy ogólnego zastosowania. SBR charakteryzują się wysoką jakością. Produkowane są z zastosowaniem wszystkich i przepisów UE. Są to najczęściej spotykane płyty gumowe. Są one łatwo dostępne i stosunkowo niedrogie. Do tego wykazują bardzo dobre właściwości przy użytkowaniu. Poznaj cechy gum SBR.

Jakie właściwości posiadają płyty gumowe SBR

 

Jak już wyżej wspomnieliśmy są to uniwersalne płyty ogólnego zastosowania. Jedną z najważniejszych jej cech jest duża wytrzymałość mechaniczna. Płyty SBR nie poddają się łatwo rozciąganiu i co za tym idzie nie są podatne na rozerwanie. Wykazuje również odporność na uderzenia. To na co warto zwrócić uwagę, to fakt, iż materiał ten jest trudnościeralny, co w praktyce przekłada się na jego jeszcze większą wytrzymałość. Płyty SBR łatwo jest utrzymać w czystości, wystarczy nawet sama woda, aby zmyć niewielkie zabrudzenia.

Specyfikacja gum SBR

 

Standardowe wymiary to 1200 x 10 000 mm – do grubości 10 mm, powyżej ten wartości rolki nawijane są po 5 mb. Od grubości 25 mm guma produkowana jest w formie płyt o wymiarach 1000 x 1000 mm. Wszystkie płyty mogą występować w wersji z przekładkami lub bez. Zadaniem przekładek tkaninowych jest dodatkowe wzmocnienie gumy, co ma znaczenie wtedy, gdy jest ona narażona na rozciąganie. Wytrzymałość temperaturowa waha się w zakresie od ok. -30 st. C do ok. 75 st. C.

Przykładowe zastosowania gumy SBR:

  • odbojniki

  • uszczelnienia

  • podkładki tłumiące drgania

  • blaty na stoły warsztatowe

  • wiele innych

Jak kupić płyty gumowe SBR

 

Kontaktując się z naszą firmą i po przekazaniu nam wszystkich niezbędnych informacji, otrzymają Państwo od nas wycenę, w której oprócz kosztów zakupu materiału, podany będzie koszt dostawy, oraz termin realizacji zamówienia. Zamówień dokonywać można za pomocą naszej strony www oraz za pośrednictwem maila, na adres info@matagumowa.pl

Szybki kontakt