Płyty silikonowe

plyty-silikonowe

W wielu branżach przemysłu wymagane jest zastosowanie materiałów odpornych temperaturowo, fizjologicznie obojętnych z możliwością kontaktu z żywnością. Preferowane są zwłaszcza te, które wykazują się wytrzymałością na temperatury wysokie, nawet takie, które przekraczają ok. 200 st. C. Materiały przeznaczone do tak wysokich temperatur, jak i do kontaktu z żywnością muszą wykazywać się wysoką jakością, nie warto stosować tańszych zamienników. Jednym z materiałów który pasuje do powyższego opisu i cieszy się niesłabnącą popularnością jest silikon w formie płyt.

 

Płyty silikonowe jakie wybrać? Silikon w płytach rodzaje

 

To jakie płyty należy wybrać zależy głównie od tego jakie będzie ich docelowe przeznaczenie. Proponujemy płyty w dwóch wariantach, a więc płyty, które można przeznaczać do kontaktu z żywnością w kolorze mlecznym, jak i płyty stricte do przemysłu ciężkiego w kolorze czerwonym. Warto również zwrócić uwagę, że płyty silikonowe mleczne jak najbardziej można stosować tam gdzie czerwone, natomiast płyty czerwone nie nadają się w miejsce mlecznych – o ile ma być to przeznaczenie do kontaktu z żywnością.

Właściwości mechaniczne obu rodzajów płyt silikonowych w zasadzie nie różnią się od siebie. Warto zaznaczyć, że są płyty trudnościeralne, odporne na większość substancji chemicznych oraz, co już wspominaliśmy, odporne na temperatury w zakresie od ok. -50 st. C do ok. +250 st. C.

 

Cięcie płyt silikonowych na wymiar. Jak zamówić formatki silikonowe?

 

Standardowe wymiary płyty silikonowych to 1200 mm x 10 000 mm oraz grubości w przekroju od 1 mm do 10 mm. Grubsze niż standardowe tylko na zapytanie. Jednak nie wszyscy potrzebują aż tak duże ilości materiału. W naszej firmie istnieje możliwość zakupu mniejszych formatów. Rozumiejąc potrzeby naszych klientów proponujemy docinanie elementów wg wymiarów przez nich podanych. Jak zamówić mniejsze formatki silikonowe? To proste – prosimy tylko o napisanie maila na adres info@matagumowa.pl oraz o dokładne określenie jakie ilości i jakie wymiary są Państwu potrzebne. Na podstawie tych danych przygotujemy wycenę.

 

Płyty silikonowe sprzedaż. Zobacz jaki rozmiar możesz zamówić.

 

Nasza firma specjalizuje się w sprzedaży internetowej, choć nie jesteśmy typowym sklepem internetowym. Ogólny zarys naszej oferty znajduje się na stronie www. Po jej odwiedzeniu każdy ma już ogólną wiedzę na temat materiałów, które sprzedajemy. Aby poznać wszystkie szczegóły oferty bądź dowiedzieć czegoś więcej na interesujący temat prosimy o kontakt z naszym biurem handlowym tel. kom. 605 764 674 lub e-mail info@matafumowa.pl

Realizujemy zamówienia wg wymiarów podanych przez klienta, z reguły nie narzucamy wielkości czy ilości zamawianego materiału, ale bardzo ważna rzecz na którą należy zwrócić uwagę – posiadamy swój wewnętrzny regulamin i każde zamówienie musi zapełnić nasz koszyk zakupowy, tak więc w niektórych przypadkach możliwe będzie zaproponowanie z naszej strony większego zamówienia. Zadzwoń i dopytaj o szczegóły.

 

Płyty silikonowe producent. Zobacz na co zwrócić uwagę przy zamawianiu.

 

Płyty silikonowe, które oferujemy do sprzedaży, produkowane są z wysokiej jakości komponentów, przy zachowaniu wszystkich norma i przepisów dyktowanych dyrektywami UE. Silikon przeznaczony do kontaktu z żywnością posiada potwierdzający to atest. Zamawiając płyty silikonowe dobrze zwrócić uwagę na ich cenę. Zbyt niska powinna być sygnałem, że materiał pochodzi z rynków azjatyckich i może nie spełniać wymogów jakościowych. Ponadto przed złożeniem zamówienia upewnijmy się co do wymiarów i rodzaju płyt, zwłaszcza jeśli zamawiamy materiał cięty na wymiar.

Szybki kontakt