Silikon w płytach. Zobacz jakie są grubości płyt silikonowych

Oferujemy silikon w płytach o różnej grubości. Bardzo duży wybór naszych produktów pozwala bardzo łatwo dobrać odpowiednią grubość płyty pod konkretne zastosowanie. Jesteśmy wiodącym dostawcą silikonu stąd w naszej ofercie znajdziecie Państwo silikon w kolorze czerwonym, silikon bezbarwny przeźroczysty oraz silikon mleczny.

Zapewniamy dużą dostępność produktów oraz szybką dostawę w dowolne miejsce w kraju. Dodatkowym atutem naszej oferty są bardzo atrakcyjne ceny na cały asortyment gumy silikonowej.

 

Cienkie płyty silikonowe gr 2 mm, 3 mm, 4 mm i 5 mm

Te płyty najczęściej wybierane są jako materiał do wycinania uszczelek, podkładek silikonowych i innych produktów, od których wymaga się dużej elastyczności i wytrzymałości przy zachowaniu niewielkiej wagi. Cienkie płyty silikonowe znajdują zastosowanie zarówno jako materiał techniczny jak i silikon do kontaktu z żywnością.

Jeśli zdecydujecie się Państwo na zakup płyt bezbarwnych w tych grubościach prosimy pamiętać, że im wyższa grubość tym mniejsza będzie transparentność silikonu. W przypadku płyt w grubości powyżej 3 mm guma silikonowa robi się mleczna. Taka sytuacja nie ma miejsca w przypadku płyt w kolorze czerwonym gdzie intensywność barwy jest niezmienna niezależnie od grubości. Wraz ze wzrostem grubości oczywiście wzrasta waga płyt silikonowych.

 

 

Grube płyty silikonowe 6 mm, 8 mm, 10 mm i 12 mm

Maty silikonowe o takiej grubości są rzadziej wybierane przez naszych klientów. Zdecydowanie częściej można spotkać cieńsze płyty. Gruba guma silikonowa doskonale sprawdza się w miejscach gdzie płyty narażone są na duże obciążenia lub uszkodzenia mechaniczne. Zwiększona grubość zapewnia większą wytrzymałość i dłuższą żywotność płyty. Wraz ze wzrostem grubości oczywiście wzrasta waga płyt silikonowych.

W tych grubościach dostępne są płyty, które mogą mieć kontakt z żywnością dla przemysłu spożywczego. Oferujemy również silikon techniczny w płytach do zastosowań przemysłowych.

Co najważniejsze zmiana grubości płyty nie zmienia jej odporności termicznej  oraz chemicznej.

 

Jaka jest grubość płyt silikonowych

Szybki kontakt