Płyty gumowe do budowy drogi

plyty-gumowe-na-droge

 

Nieutwardzone drogi na terenie podmokłym, terenie budowy czy drogi gruntowe, to spore wyzwanie dla wszystkich z nich korzystających. Każdemu chyba kojarzą się one z błotem po deszczu, dziurami, kurzem itd. Wiele osób zastanawia się w jaki sposób można zabezpieczyć, choćby tymczasowo, drogi prowadzące na budowę. Bezpieczny i komfortowy przejazd jest przecież konieczny. Ciężki i lżejszy sprzęt, samochody ciężarowe i osobowe muszą w sposób bezproblemowy dowieźć niezbędne rzeczy. Jednym z popularniejszych rozwiązań są płyty betonowe. Jednakże ekonomicznie nie jest to najkorzystniejsze ekonomicznie rozwiązanie. Logistycznie również jest to dość poważne przedsięwzięcie. Dowiezienie i ułożenie ciężkich płyt betonowych wymaga sporego zaangażowania zarówno ludzi jak i odpowiedniego sprzętu. Dlatego warto pomyśleć o rozwiązaniu tańszym, prostszym i jednocześnie łatwiejszym w obsłudze. Bardzo dobry efekt dają płyty gumowe o odpowiedniej grubości oraz odpowiednich parametrach, zastosowane do utworzenia dróg tymczasowych.

 

Płyty gumowe są najlepsze do budowy drogi tymczasowej

 

Najbardziej efekty osiągniemy stosując płyty o większej grubości – lepiej nawet, aby były za grube niż za cienkie. Należy wziąć pod uwagę jakość drogi, którą należy utwardzić w ten sposób. Im gorszy jej stan, np. bardziej kamienisty, tym lepiej, aby płyty były grubsze. Na rynku jest spory wybór grubości płyt gumowych. Zaczynają się one już od 0,5 mm – 1 mm, kończąc co najmniej na 50 mm grubości. Nie powinno więc nikomu sprawiać problemu zamówienie gum odpowiednich do utworzenia drogi, po której bez problemu dojedziemy na budowę. Z informacji płynących z rynku od użytkowników wyżej wymienionych dróg, wynika, iż doskonale spełniają one swoje zadanie. Okazuje się również, że coraz więcej firm budowlanych decyduje się na takie właśnie rozwiązanie tworząc dojazd do inwestycji. Według opinii użytkowników terenu utwardzonego gumami, lepiej wybierać te najgrubsze. Możemy wówczas korzystać z nich przez długi czas jak i ponownie zastosować w innym miejscu. Jest to rozwiązanie tańsze niż budowa choćby tymczasowej drogi.

 

Najmocniejsze gumy do stosowania na zewnątrz

 

Do zastosowania na zewnątrz, zwłaszcza do w trudnych warunkach, konieczny wybór odpowiednich materiałów, odpornych na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Promieniowanie UV, działanie ozonu, nagrzewanie przez słońce, deszcz, mróz itd. Dobór odpowiedniego materiału ma znaczący wpływ na jakość ułożonej nawierzchni. Do najpopularniejszych gum stosowanych na drogi tymczasowe należą gumy EPDM oraz gumy CR. Jedne i drugie charakteryzują się wyżej wymienionymi cechami. Dzięki temu nie ulegają one szybkiej degradacji i rozpadowi. Dzięki swoim właściwościom dają też możliwość ponownego zastosowania. Warto mieć to na uwadze dokonując wyboru materiału z jakiego chcemy zastosować utwardzenia terenu budowy jak i drogi do niej prowadzącej. Odpowiednio dobrany materiał na pewno wykaże się dłuższą żywotnością. Przełoży się to również to również na korzyści ekonomiczne.

Szybki kontakt