Antystatyczne maty gumowe

Antystatyczne maty gumowe – niwelują gromadzenie się groźnych ładunków elektrycznych. Wyższy standard pracy z urządzeniami elektrycznymi.

 

maty gumowe antystatyczne

 

Gromadzące się ładunki elektryczne towarzyszą nam we wszystkich dziedzinach życia i przemysłu. Zapewne każdy z nas doznał ich nieprzyjemnego oddziaływania. Bardzo często na działanie ładunków elektrycznych są osoby, które pracują w bliskim kontakcie z urządzeniami elektrycznymi, folią, materiałami plastikowymi itp. Dla ludzi impulsy elektryczne są nieprzyjemne, powodują pewien dyskomfort. Dla urządzeń natomiast konsekwencje działania takich impulsów mogą być bardziej groźne, bowiem mogą mieć wpływ na ich prawidłową pracę, a nawet prowadzić do uszkodzeń tychże urządzeń.

 

Zastosowanie gum antystatycznych

 

Możliwości zastosowania  mat / gum antystatycznych jest wiele. Na pewno doskonale sprawdzą się jako chodniczki, na których stanąć mogą osoby pracujące przy maszynach elektrycznych. Dzięki nim możemy uniknąć przykrego odczucia ” przeskoków” impulsów elektrycznych. Czyli doskonale sprawdzają się tego typu rozwiązania na liniach produkcyjnych, jak również w pomieszczeniach gdzie znajduje się dużo urządzeń elektrycznych.

 

Jakie są zalety z zastosowania mat antystatycznych

 

Zadaniem mat antystatycznych jest odprowadzanie nagromadzonych ładunków elektrycznych. Idealnie sprawdza taki materiał się jako podkładki pod urządzenia elektryczne, bo nie tylko, że chroni w ten sposób blat stołu, to przede wszystkim zabezpiecza urządzenia przed uszkodzeniem przez ładunki elektryczne.

 

Co zyskamy z zastosowania mat gumowych antystatycznych

 

Wyładowania ESD są jednym z największych problemów w branży elektronicznej. Małe wyładowania są często trudne do wykrycia w fazie produkcji i ujawniają się dopiero w fazie użytkowania. Pamiętać musimy, że nawet najmniejszy wygenerowany ładunek, może niszczyć najbardziej czułe elementy urządzenia.

Dzięki gumom antystatycznym niwelujemy lub nawet całkiem zapobiegamy tworzeniu się wyładowań elektrycznych. Wyposażenie pracowników poszczególnych działów w takie narzędzie jakim jest mata antystatyczna ( w skrajnych przypadkach wysokiego ryzyka takich wyładowań, stosuje się również odzież antystatyczną), podnosi komfort ich pracy, a także, o czym już pisaliśmy, zabezpieczamy sprzęt i urządzenia elektryczne przez uszkodzeniami.

 

Prosimy o kontakt z naszym Działem Handlowym w celu poznania szczegółów oferty.

Szybki kontakt